НБУ вирішив ретельніше перевіряти банки

12 жовтня 2018, 09:38

Національний банк України (НБУ) продовжує вводити ризик-орієнтований підхід до проведення інспекційних перевірок банків.

Про це йдеться в повідомленні НБУ.

Частиною такого підходу є оновлення рейтингової системи CAMELS, зокрема доповнення рейтингових оцінок компонентом Операційний ризик і актуалізація критеріїв оцінок.

Відео дня

З моменту затвердження оновленої оцінки Національним банком вже проведені перевірки 50 банків.
CAMELS дає банкам і регулятору бачення комплексної оцінки, в ході якої підлягають аналізу всі напрямки діяльності і істотні ризики банку, а особлива увага приділяється корпоративного управління і системам управління ризиками і внутрішнього контролю.

Результати інспектування за рейтинговою системою CAMELSO Національний банк інтегрує в оцінку SREP.

"Відбулися зміни і у наших з банками комунікаціях, стало більше відкритості та аргументованості з обох сторін. Так, наприклад, запроваджується практика обговорення з банками результатів інспекційних перевірок перед винесенням їх на розгляд Комітету з питань нагляду НБУ та у разі необхідності банки мають можливість висловити свою позицію на Комітеті з питань нагляду", - зазначив директор департаменту виїзних перевірок банків НБУ Денис Новіков.

Також він повідомив, що в ході інспектування регулятор підтримує постійний діалог з керівництвом і співробітниками банку.

Всього за 9 місяців 2018 департамент виїзних перевірок банків НБУ здійснив 18 планових та 12 позапланових перевірок банків.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк зібрався дозволити фінкомпаніям ставати банками. Для тих установ, які захочуть розвиватися і перереєструватися в банки, буде діяти перехідний період.

Показати ще новини
Радіо NV
X