НБУ вирішив продавати свої заставні активи на "голландських аукціонах"

1 грудня 2017, 18:16
Національний банк України (НБУ) погодив запропонований Фондом гарантування вкладів (ФГВФО) спосіб і порядок продажу закладених в НБУ активів неплатоспроможних банків номінальною вартістю 14,1 млрд грн

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

"Проаналізувавши попередній досвід, правління Нацбанку дійшло висновку, що реалізація заставлених кредитів із покроковим, обмеженим у часі та розмірі зниженням ціни не є ефективною та доцільною, з огляду на значний розрив між стартовою ціною продажу, встановленою ФГВФО, та пропозиціями учасників торгів", - зазначили в НБУ.

Відео дня

В НБУ розраховують, що "голландська модель" аукціону виявиться більш успішною.

У повідомлення уточнюється, що на першому етапі ФГВФО буде здійснювати продаж цих активів окремими лотами в системі ProZorro.Продажі по "голландської моделі". На другому етапі непродані кредити знову будуть об'єднані в пули і передані для реалізації по "голландської моделі" компаніям FFN і DebtX.

Нагадаємо, у вересні Мін'юст України затвердив рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів про реалізацію пілотного проекту з продажу активів в ProZorro по "голландської моделі".


"Голландські аукціони" (dutch auction) - це одна з різновидів аукціонів, який працює зі зниженням ціни пропозиції. Відмінність моделі полягає в більш швидкому проведенні процедур: аукціон відбувається протягом доби. При цьому активи торгуються з пониженням ціни, і протягом аукціону ціна може впасти до 20% від стартової. Також спрощено доступ до торгів - зареєструватися можна буде прямо в день проведення аукціону.

Процедура голландського аукціону складається з двох основних етапів. На першому етапі відбудеться поступове автоматичне зниження ціни, яке триває, поки один з учасників аукціону не зупинить зниження, зафіксувавши поточну ціну. Протягом другого етапу решта учасників аукціонів мають можливість запропонувати свою ціну, яка буде вище зафіксованої. При цьому той учасник, який зафіксував ціну на першому етапі, буде мати право останнім підняти ціну. Таким чином система спонукає учасників давати вищу ціну за лот.

Показати ще новини
Радіо НВ
X