Неплатоспроможний. НБУ вирішив ліквідувати Банк Січ

6 жовтня, 21:17
Банк Січ (Фото:Пресслужба Банк Січ)

Банк Січ (Фото:Пресслужба Банк Січ)

Національний банк України ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати Банк Січ, який був визнаний неплатоспроможним на початку серпня.

Про це повідомила пресслужба Національного банку України.

Зазначається, що регулятор вдався до такого кроку через пропозицію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Відео дня

Рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації АТ БАНК СІЧ набирає чинності з 10 жовтня 2022 року.

Влада Києва хоче викупити неплатоспроможний Банк Січ і створити на його базі Муніципальний банк.

Раніше повідомлялося, що Фонд гарантування ввів тимчасову адміністрацію у Банк Січ, який був визнаний неплатоспроможним.

9 серпня правління Національного банку України ухвалило рішення віднести Банк Січ до категорії неплатоспроможних. Рішення прийнято у зв'язку з невиконанням банком у встановлений договором термін своїх зобов'язань перед НБУ щодо кредитів рефінансування через нестачу коштів.

У травні 2021 року Антимонопольний комітет дозволив близькому до Дмитра Фірташа бізнесмену Денису Горбуненку купити Банк Січ.

Раніше, у 2019 році НБУ вже називав Горбуненка фактичним контролером банку.

Банк Січ також фігурував в історії із приватизацією готелю Дніпро у центрі Києва за 1,1 млрд грн. Компанія Смартленд, яка виграла аукціон на покупку готелю, перед сплатою коштів до держбюджету уклала кредитний договір з Банком Січ на умовах відкритої кредитної лінії на 1,05 млрд грн. Паралельно акціонери Банку Січ погодили залучення коштів Нацбанку за Генеральним кредитним договором на загальну суму 1,5 млрд. грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X