НБУ відновив купівлю валюти

21 серпня 2018, 09:02

Національний банк України в понеділок, 20 серпня, вийшов на валютний ринок у зв'язку зі значним перевищенням пропозиції валюти над попитом на неї і викупив в резерви $17 млн.

Про це повідомив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко в ефірі 112 каналу.

"Ми сьогодні змушені були рятувати ринок, тому що було дуже багато охочих продати, і нам треба було виходити з покупкою валюти, щоб усі продавці змогли продати валюту", - цитує його агентство Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Пономаренко уточнив, що середній курс покупки валюти становив приблизно 27,65 грн/$, і за таким курсом і закрився міжбанківський ринок у понеділок.

За його словами, ця нова тенденція на зміцнення гривні сформувалася на ринку в п'ятницю. Директор департаменту пов'язав це з тим, що в п'ятницю був останній день за податковими платежами, і експортери, до цього утримуватися від продажу валюти в умовах ослаблення гривні, вийшли на ринок для виконання своїх зобов'язань перед бюджетом, що зробило ще й психологічний ефект на інших учасників.

Він нагадав, що курс гривні є плаваючим, тому в майбутньому нацвалюті доведеться випробувати ще ряд коливань у вартості, як дешевшаючи, так і зміцнюючись.

"Можу тільки пообіцяти, що Нацбанк буде брати активну участь в торгах. Ми відстежуємо ситуацію і намагаємося не допустити значних коливань: коли протягом дня відбуваються якісь дисбаланси, то ми виходимо або з покупкою, або з продажем, і ми згладжуємо", - сказав директор департаменту НБУ.

Нацбанк 17 серпня повідомив, що з 30 липня провів інтервенції на міжбанківському валютному ринку на $526,6 млн, у тому числі на $215 млн на минулому тижні, і готовий до подальших вливаннь, щоб не допускати різких стрибків курсу нацвалюти. За цей час офіційний курс гривні знизився з 26,76 грн/$до 27,89 грн/$.

Показати ще новини
Радіо NV
X