Нацбанк відновить щорічне стрес-тестування банків наступного року

21 грудня 2020, 14:16

НБУ відстрочив проведення стрес-тестів в березні цього року в зв’язку з заходами, введеними для протидії поширенню коронавируса.

У 2021 році Національний банк України відновить щорічне стрес-тестування банків і визначиться з термінами відновлення буфера капіталу. Про це йдеться в звіті про фінансову стабільність за грудень 2020 року.

Відео дня

«У 2021 року НБУ відновить практику щорічного регулярного стрес-тестування», - зазначено в звіті, оприлюдненому регулятором 21 грудня.

Його метою буде визначення стійкості банків до можливих майбутніх несприятливих змін макроекономічних умов, зокрема - більш довгої тривалості коронакрізіса. Тестування буде передувати оцінка якості активів з підвищеною увагою до реструктуризованого кредитного портфеля банків.

Крім того, в першому півріччі наступного року Нацбанк прийме рішення про графік формування банками буферів капіталу з урахуванням стану банківської системи і макроекономічної ситуації. Раніше регулятор анонсував таке рішення в першому кварталі наступного року.

«Буфери консервації капіталу і системної важливості були деактивовані на початку кризи, щоб банки могли поглинати збитки капіталом і не сповільнювати кредитування», - йдеться в звіті.

В НБУ наголосили, що рішення про терміни відновлення буферів буде прийнято тільки в 2021 році, з огляду на стан економіки після кризи, і передбачає тривалий період їх побудови.

«Тому зараз банки мають можливість гнучко використовувати сформований до кризи ресурс власного капіталу», - зазначено в документі.

Також наголошується, що багато банків «Взяли зважене рішення» відкласти виплату дивідендів за 2019 року.

«Розподіл дивідендів великих іноземних банків відбулося тільки восени і тільки після того, як банки змогли переконатися, що розподіл капіталу не послабить їх фінансову стійкість», - додали в НБУ.

Нагадаємо, що в березні цього року НБУ вирішив відкласти виїзні перевірки і стрес-тестування банків на період надзвичайних заходів викликаних пандемією коронавируса.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X