НБУ відніс до категорії неплатоспроможних ще один банк

19 січня 2017, 18:25
Правління НБУ прийняло рішення віднести ВАТ Банк Народний капітал до категорії неплатоспроможних

Як повідомляється на сайті регулятора, в липні 2016 року цей банк був віднесений до категорії проблемних у зв'язку з невідповідністю його структури власності до вимог прозорості.

Відео дня

Однак, фінустанова не привела свою діяльність у відповідність до вимог законодавства, при цьому Національний банк звертав увагу банку та його акціонерів на цю проблему ще з грудня 2014 року.

На сьогодні більше 85% акцій банку належить особам, жодна з яких не є власником істотної частки банку. Єдиним власником істотної частки в банку є Валерій Макаренко (14,24%), який отримав таку можливість з порушенням закону без погодження Національного банку, через що тривалий час був позбавлений права голосу.

Протягом 2016 року в НБУ було подано кілька пакетів документів для погодження істотної участі як його акціонерами, так і третіми особами. Розглянувши ці документи, Національний банк прийняв рішення про заборону придбання істотної участі через незадовільність фінансового стану заявників і неможливість підтвердження джерел походження їх коштів.

За інформацією НБУ, 16 січня 2017 року банк прийняв рішення про свою ліквідацію за ініціативою власників і подав документи регулятору для отримання згоди на ліквідацію.

Відповідно до статті 78 Закону України "Про банки і банківську діяльність", таку згоду може бути надано тільки за відсутності ознак, за якими банк може бути віднесено до категорії проблемних або неплатоспроможних. При цьому, ПАТ Банк Народний капітал на момент подачі документів вже було віднесено до категорії проблемних. Таким чином, Національний банк не може задовольнити клопотання банку.

Кошти 99% вкладників банку будуть відшкодовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб в повному обсязі. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів у обсязі близько 11 млн. гривень.

НВ

Показати ще новини
Радіо НВ
X