Бахматюк заявив про відмову НБУ вести переговори про погашення боргів його банками

13 лютого 2018, 12:18

Екс-власник банків ВіЕйБі (VAB) і Фінансова ініціатива Олег Бахматюк заявив, що готовий погасити всі борги ВіЕйБі Банку і Фінансової ініціативи, але Національний банк України (НБУ) відмовляється вести переговори.

Про це він розповів в інтерв'ю Інтерфаксу-Україна.

"Був сильний опір керівництва: Гонтарева не хотіла абсолютно цим питанням займатися", - сказав Бахматюк.

За його словами, він запропонував вийти на бездисконтних виплату боргів банкам, але "в результаті проти нас використовувалася тактика" тисячі порізів ". Крім того, він заявив про підтримку уряду," але з Нацбанком це ніяк не допомогло. Навпаки, за зверненням пішли чергові випади Національного банку".

Відео дня

"Думаю, вони вже перейшли межу. Я ж теж міг виступити і сказати: ось вже як рік є судове рішення від 13 квітня, де чітко написано, що вина в доведенні до банкрутства банку Фінансова ініціатива - на НБУ", - зазначив він.

Бахматюк також додав, що "завдяки" зусиллям Нацбанку за останні три роки йому не дали жодного кредиту.

Нагадаємо, що 20 березня 2015 року НБУ вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ВіЕйБі Банк, власником якого був Бахматюк, а у червні 2015 року визнав неплатоспроможним банк Фінансова ініціатива. Потім Нацбанк подав на Бахматюка до суду п'ять позовів про стягнення заборгованості по персональному договору поруки за зобов'язаннями цих кредитних установ, сумарно заборгували НБУ з рефінансування 10,9 млрд грн.

У свою чергу, Бахматюк поклав відповідальність за погіршення ситуації у банках на НБУ. У жовтні 2016 року його підтвердив готовність до компромісу з Нацбанком з питання поручительств і запропонував мирову угоду з розстрочкою на сім років з можливістю збільшити заставу перед НБУ.

Нагадаємо, у січні 2017 року найбільший український агрохолдинг Ukrlandfarming PLC Олега Бахматюка просив президента Петра Порошенка і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана втрутитися в його конфлікт з Національним банком України.

Крім того, у січні Бахматюк повідомляв, що заборгованість VAB Банку і Фінансової ініціативи не перевищує 20 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X