НБУ відмовився розглядати скасування податків на депозити

7 листопада 2018, 08:28

Оподаткування процентних доходів за депозитами припадає переважно на більш заможні верстви населення і не є найважливішим фактором, що впливає на приплив коштів фізичних осіб в банки. Тому питання скасування податку з відсоткових доходів не стоїть на порядку денному.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України (НБУ) в коментарі Економічній правді.

"Оподаткування пасивних доходів (у тому числі процентних доходів за депозитами) фізичних осіб – загальнопоширена практика у Європі. Водночас ставки за пасивними доходами інколи є нижчими, ніж за активними", - повідомили в НБУ.

Відео дня

Нацбанк нагадав, що в Україні податок на процентні доходи за депозитами наразі становить 18% + військовий збір 1,5%.

"[Податок на процентні доходи за депозитами] переважно припадає на відносно заможніші верстви населення, які мають суттєві доходи від депозитів", - заявив регулятор.

У Нацбанку також додали, що надходження від податку з процентних доходів та військового збору - вагоме джерело наповнення державного бюджету.

Таким чином, питання скасування податку з відсоткових доходів не стоїть на порядку денному.

"Оподаткування процентних доходів – лише один, і далеко не найважливіший фактор, що впливає на притік коштів фізичних осіб до банків. Темпи притоку депозитів серед іншого обумовлюються рівнем доходів населення, динамікою і очікуванням щодо обмінного курсу, показниками інфляції, рівнем довіри до банківської системи", - відзначили в НБУ.

Представники Нацбанку вважають, що ринок "уже пристосувався до цього податку і процентна політика комерційних банків визначається з урахуванням даного фактору".


Нагадаємо, що податок на доходи фізичних осіб на "отримання пасивних доходів" громадян в розмірі 15% було встановлено в липні 2014 року.

У 2015 році ставка ПДФО на відсотки за депозитом була підвищена з 15% до 20%. Також введено новий вид податку - військовий збір в 1,5%.

У 2016 році ставка податку на відсотки за депозитом була знижена до 18%. Також стягується військовий збір в 1,5%. Підсумкова сума утримань - 19,5%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X