НБУ вдосконалив порядок визначення розміру кредитного ризику

23 січня 2018, 19:54

Національний банк України (НБУ) в рамках вдосконалення регулювання і нагляду за діяльністю банківського сектора вніс зміни в порядок визначення банками розміру кредитного ризику.

Зміни набудуть чинності 24 січня, повідомляється на сайті НБУ.

Необхідність внесення змін обумовлена ​​актуалізацією параметрів логістичної моделі і діапазонів ймовірності дефолту (PD), використовуваних банками при оцінці фінансового становища боржників-юридичних осіб.

Відео дня

"Актуалізація сталася на підставі оновлених даних фінансової звітності боржників-юридичних осіб та з урахуванням поточних економічних тенденцій", - наголошується в повідомленні регулятора.

Також відображені зміни в законодавчих і нормативно-правових актах НБУ, зокрема, в план рахунків бухгалтерського обліку в зв'язку з введенням МСФО9, електронного документообігу та іншого; пропозиції банківського співтовариства про порядок застосування коефіцієнта кредитної конверсії (CCF) за операціями торгового фінансування, який відповідає підходам Базельського комітету з банківського нагляду, а також в аналіз результатів практичного застосування банками вимог положення №351. Зокрема, змінами посилено вимоги до прийнятності застави, яка обліковується при розрахунку розміру кредитного ризику.

Нагадаємо, що згідно з опитуванням НБУ, українські банки стали частіше кредитувати бізнес і населення в 2017 році. У нинішньому році також прогнозується зростання кредитування.

Більшість банків очікує, що в першому кварталі поточного року стандарти кредитування не зміняться або будуть дещо пом'якшені. У той же час деякі великі банки планують посилити стандарти корпоративного кредитування і, в першу чергу, при наданні валютних кредитів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X