НБУ вдосконалив гарантування банками валютних операцій

2 лютого 2018, 14:43

Національний банк України (НБУ) вдосконалив порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

НБУ зазначає, що метою прийняття оновленого положення, яке регулює загальний порядок, умови надання та отримання банками гарантій і контргарантій та їх виконання, є:

Відео дня

– відмова від використання паперових документів під час оформлення банками та їхніми клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах;

– адаптація його норми до міжнародної практики здійснення банками операцій за гарантіями;

– урахування нових тенденцій на ринку та осучаснення регулювання операцій за гарантіями.

Його підготовка здійснювалася в межах співпраці Національного банку України, Незалежної асоціації банків України та Міжнародної торгової палати над реалізацією проекту #Paperless, суть якого полягає в запровадженні електронного документообігу на етапах здійснення банками та їхніми клієнтами операцій за гарантіями.

Новаціями положення є: зменшення кількості паперових документів, які використовуються при оформленні уповноваженими банками та їхніми клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах; використання електронних документів на всіх етапах здійснення уповноваженими банками та їх клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах; зменшення кількості формальних інструкцій; адаптація порядку здійснення операцій до сучасної міжнародної практики.

Нагадаємо, що гарантія є одним із видів забезпечення виконання зобов'язання. За гарантією банк-гарант гарантує перед кредитором виконання боржником свого зобов'язання.

Показати ще новини
Радіо NV
X