НБУ збільшив плановий обсяг щоденних валютних інтервенцій

26 квітня 2019, 12:57

З початку року обсяг торгів на міжбанківському валютному ринку виріс майже на 40%

Національний банк України збільшив до $20 млн на день плановий обсяг інтервенцій з купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку в другому-третьому кварталах 2019 року. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Відео дня

"В II-III кварталах 2019 року Національний банк має намір купувати до $20 млн на день для нарощування міжнародних резервів. Це на $5 млн більше порівняно з кількісним індикатором, який діяв з лютого 2019 року", - заявили в Нацбанку.

За оцінкою НБУ, покупка до $20 млн на день не буде істотно впливати на ситуацію на міжбанківському ринку.

"З початку року обсяг торгів на міжбанківському валютному ринку на тлі валютної лібералізації і зняття ряду обмежень для бізнесу виріс майже на 40%. Це дозволяє Національному банку також збільшувати обсяг купівлі валюти, відчутно не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними економічними факторами", - підкреслили в НБУ.

Як зазначає регулятор, чиста купівля валюти центробанком на міжбанківському валютному ринку в січні-квітні 2019 року склала близько $900 млн. У той же час, офіційний курс гривні з початку року зміцнився на 4%.

НБУ з квітня 2018 року для підвищення прозорості монетарної політики в частині проведення інтервенцій на валютному ринку почав регулярно оголошувати обсяг інтервенцій з купівлі іноземної валюти для поповнення міжнародних резервів України. Плановий обсяг інтервенцій має виключно індикативний характер. Залежно від ситуації на ринку Нацбанк може зменшити обсяг валюти, що купується, або взагалі відмовитися від її купівлі.

Обсяг купівлі протягом дня можуть перевищувати оголошений обсяг, проте такі інтервенції будуть проводитися для виконання інших завдань, передбачених Стратегією валютних інтервенцій Нацбанку на 2016-2020 роки, зокрема для згладжування значних коливань на валютному ринку.

У НБУ заявили, що при проведенні інтервенцій центробанк продовжить мінімізувати власний вплив на процес ціноутворення на валютному ринку. Пріоритет надаватиметься тим формам інтервенцій, за якими Нацбанк не пропонує, а приймає запропоновану іншими учасниками валютного ринку ціну. Такими формами інтервенції є валютний аукціон й інтервенція за кращим курсом, зазначається в повідомленні.

Як зазначає регулятор, встановлення кількісних індикаторів для щоденних інтервенцій є важливим елементом режиму плаваючого обмінного курсу. При цьому режимі Нацбанк не підтримує жодного значення обмінного курсу, а його присутність на валютному ринку обумовлена необхідністю нарощувати міжнародні резерви, згладжувати функціонування валютного ринку і підтримувати трансмісію ключової процентної ставки.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Раніше повідомлялося, що НБУ знизив облікову ставку до 17,5%.

Показати ще новини
Радіо NV
X