НБУ посилить вимоги до покупців банків

11 листопада 2019, 15:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В інтерв'ю НВ Бізнес директор департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз повідомив, що до покупців банків в Україні будуть посилені правила

Як розповів в інтерв'ю НВ Бізнес директор департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз, регулятор зможе вимагати продажу банку, якщо він був куплений всупереч законодавству.

Відео дня

"Що мається на увазі? Щоб купити більше 10% частки прямо або через якусь компанію, потрібно узгодити це з Нацбанком заздалегідь. Іноді це відбувається всупереч або без цього погодження. У нас є ряд можливостей для того, щоб на це вплинути: штраф, досить великий - до 10% від купленої частки, блокування прав голосу, але, якщо і це не допоможе, в законі з'явиться нова опція - вимагати продажу через суд », - ділиться чиновник. - Національний банк отримає право звернутися до суду і змусити власника продати частку того, хто буде відповідати вимогам законодавства. Це досить жорсткий інструмент, крайній захід, але вона теж з'явиться ".

Нагадаємо, що МВФ і НБУ підтримали ініціативу банківської спільноти щодо зменшення вимог до статутного капіталу. Також як повідомляв Бевз в 2020 році продовжиться процес здачі ліцензій банками і на ринку спостерігається консолідація існуючих банківських груп.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X