НБУ посилив нагляд за готівковими розрахунками і касовими операціями банків

26 квітня 2019, 13:38

Посилення нагляду пов'язане з виявленням НБУ численних фактів проведення ризикових операцій

Національний банк України посилив нагляд за здійсненням готівкових розрахунків та веденням касових операцій банками в Україні, повідомляє прес-служба НБУ.

Згідно з постановою правління НБУ №62 від 18 квітня 2019 року про затвердження змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, яке вступить в силу з 3 червня 2019 року, банк повинен вживати заходів для вивчення клієнтів - суб'єктів господарювання, які отримують у банку готівку для подальшого здійснення готівкових розрахунків, щоб спростувати або підтвердити підозри щодо здійснення клієнтом фінансових операцій з ознаками фіктивності.

Відео дня

Зокрема, з урахуванням ризик-орієнтованого підходу банк повинен отримувати від клієнта підтверджуючі документи, на підставі яких здійснюються готівкові розрахунки. Такими документами можуть бути: закупівельний акт; закупівельна відомість; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізосіб, і сум утриманого з них податку, кредитний договір; договір поставки; договір транспортування; договір зберігання, інші документи.

Посилення нагляду за здійсненням готівкових розрахунків та веденням банками касових операцій пов'язане з виявленням Нацбанком за результатами нагляду в сфері фінансового моніторингу численних фактів проведення фінансовими установами ризикових (схемних) операцій з використанням готівки, зазначив регулятор.

Крім того, підкреслили в НБУ, це відповідає вимогам законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

НБУ також унормував застосування електронного підпису та електронної печатки в банківській системі України при здійсненні касових операцій відповідно до вимог законодавства, зокрема закону про електронні довірчі послуги.

Крім того, НБУ удосконалив окремі норми організації касової роботи банків України, зокрема щодо роботи банків з сумнівними щодо справжності та платіжності банкнотами.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк посилив вимоги до власників банків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X