НБУ у 20 разів збільшив публікацію своїх даних

5 лютого 2018, 20:05

Національний банк України збільшив у 20 разів масив даних, який публічно поширюється на офіційному сайті регулятора, в порівнянні з 2016 роком.

Про це повідомив директор департаменту статистики НБУ Юрій Половньов.

"В рамках проекту Open Data ми суттєво збільшили обсяги інформації, доступні через API у сучасному машиночитаному форматі. На даний час на сайті Національного банку через API можна отримати понад 95% показників, які раніше були доступні лише у людиночитаному форматі", – зазначив чиновник.

Відео дня

При цьому, кількість параметрів даних "зросла в декілька разів". В НБУ обіцяють, що решта показників будуть надалі відкриватися, в тому числі, і у сучасному форматі".

При цьому, підкреслюють в НБУ, регулятор продовжить підтримувати людиночитаний формат розкриття даних, проте орієнтиром на середньострокову перспективу є використання API як базового інтерфейсу.

Протягом втілення проекту НБУ Open Data регулятор відкрив на офіційному сайті 26 наборів даних (більш ніж 130 тис. показників) у машиночитаному форматі (XML, JSON), що є доступними через API. Це, в основному, статистична інформація щодо динаміки розвитку зовнішнього сектору, фінансового сектору, даних банківського нагляду, стану ліквідності банківської системи, філіальної мережі банків України тощо.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X