НБУ спростив умови торгівлі валютою для банків

28 грудня 2017, 12:21

Національний банк України (НБУ) спростив банкам умови проведення арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі, що передбачають купівлю/продаж іноземної валюти за іноземну валюту, тобто без використання гривні.

Як йдеться в повідомленні на сайті НБУ, відповідна постанова №143 набирає чинності з 2 січня 2018 року.

"Банки зможуть здійснювати такі операції за дорученням юр- і фізосіб-підприємців, тоді як раніше їх можна було здійснювати тільки за дорученням клієнтів-фізосіб; зможуть проводити арбітражні операції з новим інструментом - банківськими металами", - відзначає регулятор.

Відео дня

НБУ додає, що банки також отримають можливість проводити арбітражні операції не тільки з іноземними банками, а й з іноземними небанківськими фінансовими установами, що мають право здійснювати торгівлю іноземною валютою, а також зможуть укладати договори для проведення арбітражних операцій з іншими уповноваженими банками, які вже встановили відносини з іноземними контрагентами.

"Також скасовуються вимоги про реєстрацію банками в Національному банку правил проведення арбітражних угод... і клієнтських операцій з купівлі-продажу іноземних валют на умовах" форвард "в Системі підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку", - відзначає НБУ.

Крім цього, прийнята постанова дозволяє міжнародним фінансовим організаціям (МФО) купувати або продавати валюту в будь-якому українському банку по вибору, а не тільки в тій установі, де відкрито їхній рахунок.

Документ скасовує також норму, згідно з якою купівля іноземної валюти 1-ї групи Класифікатора для виконання боргових зобов'язань позичальника за кредитом дозволяється тільки за умови, що в рахунок кредиту кредитор фактично також передав іноземну валюту 1-ї групи Класифікатора.

Як вважає Нацбанк, зазначені заходи сприятимуть розширенню можливостей банків з проведення арбітражних операцій, розширять коло клієнтів, які зможуть здійснювати такі операції.

Нагадаємо, що раніше Нацбанк спростив порядок ввезення українцями готівкової валюти.

Показати ще новини
Радіо НВ
X