НБУ спрогнозував історичне падіння ставок кредитів для бізнесу

5 травня 2018, 14:37

У найближчі рік-півтора вартість кредитів для бізнесу продовжить знижуватися та досягне історичних мінімумів.

Такий прогноз оприлюднив Національний банк України (НБУ), передає Інтерфакс-Україна.

Регулятор зазначає, що сьогодні банки мають можливість значно знизити ставки за рахунок здешевлення фондування, власне, депозитів.

Відео дня

"Процентні ставки за депозитами в інвалюті перебувають на історичному мінімумі, за гривневими депозитами - близькі до мінімальних за останні шість років", - зазначено в документі.

Разом з тим НБУ констатує, що корпоративне кредитування протягом трьох останніх років було практично нульовим через значні списання і реструктуризацій. На думку регулятора, в подальшому динаміка відновлення корпоративного кредитування буде повільною.

Основний потенціал для кредитування Нацбанк бачить за сегментом малого та середнього бізнесу.

Відзначимо, що дохідність депозитних продуктів в національній валюті для бізнесу за березень зросла на 0,8 процентних пункту (п.п.) - до 11% річних, в інвалюті знизилася на 0,3 п.п. - до 2,4% річних. У свою чергу вартість гривневих кредитів для бізнесу в минулому місяці підвищилася на 0,6 п.п. - до 16,6% річних, валютних - на 0,2 п.п., до 6,7% річних.

Відсоткова ставка по депозитах у нацвалюті для населення за підсумками березня знизилася на 0,5 п.п. - до 10,8% річних, в інвалюті - на 0,2 п.п., до 2,4% річних. Вартість гривневих кредитів для населення за підсумками березня знизилася на 0,4 п.п. - до 31,2% річних, в інвалюті - на 0,3 п.п., до 6,4% річних.

Показати ще новини
Радіо НВ
X