НБУ розповів, в якій послідовності будуть відновлені платежі клієнтів ПриватБанку

20 грудня 2016, 16:31
Сьогодні після обіду були відновлені всі платежі з рахунків юридичних осіб Приватбанка без жодних обмежень. В першу чергу здійснюються платежі до бюджету

Про це повідомила заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.

За її інформацією, протягом 19 грудня і половини дня 20 грудня накопичилося близько 500 тис. платіжних документів юридичних осіб. Технічно їх обробити одномоментно неможливо, тому наразі виставлена пріоритетність платежів.

Відео дня

«В першу чергу будуть здійснюватися податкові платежі, потім заробітні плати і далі всі інші платежі», – розповіла Рожкова. Заради того, щоб сьогодні виконати всі вимоги платежів клієнтів, системи електронних платежів Національного банку будуть працювати у подовженому режимі.

Сьогодні ввечері також будуть відновлені кредитні ліміти для юридичних осіб, не пов’язаних із колишніми акціонерами банку. «Починаючи із завтрашнього дня овердрафти, які були активовані за станом на 19 грудня, будуть відновлені. Тобто, якщо юрособи мали червоне сальдо по рахунку, протягом цих двох днів могло статися так, що надходження на рахунок юрособи автоматично списувалися в рахунок погашення овердрафту. З завтрашнього дня ліміт овердрафту буде відновлено і можна буде ним користуватися», – заявила Рожкова.

Це буде останнім кроком для відновлення роботи банку. Таким чином вже сьогодні ПриваБанк має увійти у звичайний і стабільний режим роботи.

Комерційні банки, за словами Рожкової, підтримують роботу ПриватБанку, у них достатньо готівки в банкоматах, термінали працюють з картками ПриватБанку у звичному режимі. Служба інкасації ПриватБанку також працює цілодобово.

Показати ще новини
Радіо NV
X