НБУ розповів про вплив на курс гривні розміщення валютних облігацій Мінфіну

20 грудня 2017, 16:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Розміщення Міністерством фінансів України облігацій державної позики (ОВДП), номінованих в доларах США, не створить додаткового тиску на валютний ринок

Про це заявили в Національному банку України (НБУ), передає Інтефакс-Україна.

Регулятор відзначає, що банки, які є покупцями цих ОВДП у Мінфіну, сьогодні мають достатньо вільної валюти, яку можуть направити на ці цілі.

Відео дня

"Купівля банками ОВДП номінованих в доларах США не створює додаткового попиту на валюту, оскільки банки в даний час мають значну вільну ліквідність в іноземній валюті, яка не спрямовується на кредитування", - повідомили в прес-службі центробанку.

Більш того, саме через те, що у банків немає потреби направляти валюту на кредитування, вони знизили ставки по депозитах в інвалюті до історичних мінімумів на сьогодні.

Як повідомлялося, на аукціоні 19 грудня Мінфін залучив понад $400 млн від продажу валютних облігацій. Кошти залучені за ставкою 5%-5,4% річних.

Нагадаємо, що курс гривні з квітня до серпня цього року зміцнювався по відношенню до долара (на 6,4% - до 25,45 грн/$). Однак з осені нацвалюта почала поступово слабшати, і станом на 20 грудня курс просів до 27,88 грн/$.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X