Максимум за сім років. Міжнародні резерви України зросли на 22%

8 січня 2020, 19:05

Міжнародні резерви України на початок 2020 року склали $25,3 млрд.

За підсумками 2019 року міжнародні резерви України зросли на 22% і на 1 січня 2020 року сягнули $25,3 млрд (в еквіваленті). Про це повідомляє НБУ.

Регулятор уточнив, що такий обсяг резервів не лише перевищив останній прогноз Нацбанку ($23 млрд, згідно з Інфляційним звітом за жовтень 2019 року), а й сягнув семирічного максимуму — востаннє більший від вищезазначеного обсяг було зафіксовано ще у грудні 2012 року.

Відео дня

«Збільшити міжнародні резерви загалом на $4,5 млрд за рік Національному банку вдалося завдяки збереженню сприятливої ситуації на валютному ринку, яка зумовлювалася подальшим прискоренням економічного зростання і стійким припливом іноземного капіталу в країну. Нарощування міжнародних резервів відбулося в рік проведення подвійних виборів та здійснення пікових виплат за зовнішнім державним боргом, що є додатковим свідченням зміцнення макрофінансової стабільності в країні», — зазначили у НБУ.

Нацбанк нагадав, що за підсумками 2019 року чиста купівля валюти регулятором сягнула $7,9 млрд, що є найвищим показником за останні 14 років.

«Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 3,9 місяця майбутнього прогнозованого імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку», — сказано у повідомленні.

Також повідомлялося, що лише за 2 та 3 січня 2020 року НБУ викупив на міжбанку валюти на $50 млн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X