НБУ програв суд за єврооблігації Приватбанку на півмільйона доларів

30 березня 2018, 09:23

28 березня Господарський суд Києва частково задовольнив позов власника єврооблігацій Приватбанку - панамської компанії THEO Worldwide Corp - і вирішив стягнути з фінустанови $574 тис.

Про це FinClub повідомили в прес-службі НБУ.

"Готується апеляційна скарга", - повідомили в НБУ.

THEO Worldwide Corp. подала в суд на Пріватбанк і британську компанію UK SPV Credit Finance plc. (спеціальна компанія, яка займалася випуском єврооблігацій Приватбанку) ще 18 травня 2017 року. Тримач вимагав визнати незаконним списання його єврооблігацій і стягнути з відповідачів $100 тис.

Відео дня

У липні позивач збільшив суму претензій до $663 тис.

В якості третіх осіб на стороні відповідачів було залучено ФГВФО, Мінфін і Нацбанк, а третіми особами на стороні позивача стали GLAS Trust Corporation Limited, Deutsche Trustee Company Limited, Madison Pacific Trust Limited.


18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.


Нагадаємо, що в кінці минулого року НБУ конвертував в капітал Приватбанку цінні папери на руках інвесторів на $595 млн за процедурою bail-in.

Власники євробондів Приватбанку, які володіють різними випусками цінних паперів на загальну суму понад $120 млн, наприкінці грудня 2016 року об'єдналися в спеціальний комітет для спільного захисту своїх прав та інтересів. До комітету увійшли п'ять фондів, в тому числі британські, американські та швейцарські.

У травні 2016-го власники єврооблігацій Приватбанку оскаржили в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін їх цінних паперів на акції додаткової емісії банку.

Раніше повідомлялося, що Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, а також пов'язані з ними особи подали 42 позови проти Національного банку України (НБУ) з-за процедури bail-in.


Bail-in - механізм, який використовується при санації проблемних банків і передбачає або конвертацію депозитів в акції фінустанови, або переоформлення вкладів в спеціальний субординований кредит на поповнення капіталу.

Показати ще новини
Радіо NV
X