НБУ придумав, як банкам розібратися з проблемними кредитами одного спільного боржника

23 листопада 2017, 18:14
Національний банк України (НБУ) має намір до кінця 2017 роки запустити пілотний проект з врегулювання проблемної заборгованості в банках, які мають загальних боржників

Про це повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова, передає Інтерфакс-Україна.

"У нас в планах до кінця року запустити пілотний проект із врегулювання проблемної заборгованості в деяких банках, які мають спільних боржників, і провести з ними роботу, як з банками, так і з боржниками та їх власниками", - сказала вона під час засідання Вищої експертної ради при Раді НБУ.

Відео дня

Банки часто не можуть між собою домовитися щодо врегулювання заборгованості загальних боржників, зазначила вона.

"Ми будемо намагатися за участю радників і фахівців врегулювати таку заборгованість, щоб полегшити життя банків і врятувати потужності тих позичальників, які дійсно можуть працювати і далі", - додала Рожкова.

Заступник голови НБУ зазначила, що в Україні є один боржник, загальна заборгованість якого в 9 банках становить 12 млрд грн, і є проблемною для них усіх.

НБУ отримав від всіх банків плани про те, що вони мають намір робити з цією заборгованістю. Один має намір подавати на банкрутство, чотири - чекатимуть погашення, а ще чотири повідомили, що у них розроблені і майже підписані плани реструктуризації.

Як підкреслила заступник голови центробанку, в даній ситуації складно буде знайти рішення. Оскільки, якщо хоча б один банк подасть на банкрутство, то інші вісім банків уже будуть чекати чогось іншого. "А оскільки в Україні немає нормального закону про банкрутство, то навряд чи вони взагалі що-небудь отримають", - сказав Рожкова.

Крім цього, такими ситуаціями часто користуються самі боржники, які, як тільки бачать нестабільну ситуацію в банківській системі, відразу ж відмовляються кому-небудь що-небудь повертати.

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада прийняла за основу законопроект про створення в Україні централізованого кредитного реєстру, що дозволить поліпшити рівень оцінки кредитних ризиків банків з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів.

За даними НБУ, на початок жовтня 2017 року частка поганих кредитів в кредитному портфелі українських банків становила 56,4% (або 47,5% без урахування найбільшого Приватбанку, який належить державі). При цьому у Приватбанку вона становить 85,9%, у інших держбанків - 59,3%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X