НБУ попросив розслідувати дії суддів у справі Суркісів і Приватбанку

13 грудня 2017, 18:05
Національний банк України (НБУ) звернувся в Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) з проханням перевірити законність дій суддів Київського апеляційного адміністративного суду, які розглядали позови сім'ї Суркісів до націоналізованого ПриватБанку

Відповідне повідомлення оприлюднено на сайті регулятора.

Йдеться про рішення суду про стягнення з Приватбанку на користь Рахміля Суркіса засобів, які при націоналізації були обмінені на акції додаткової емісії і до сьогодні враховуються на його депозитних рахунках.

Відео дня

При цьому, суд не вирішив питання щодо припинення дії депозитних договорів Суркіса.

НБУ заявляє, що судді проігнорували надані регулятором і ПриваБанк докази.

"Таким чином, вищезазначеними судовими рішеннями безпідставно подвоєно зобов'язання банку перед Р. Суркісом", - йдеться в повідомленні НБУ.

Регулятор занепокоєний, що такі дії можуть завдати банку зі 100% державною часткою шкоди в особливо великих розмірах.

Читайте також: Приватбанк заявив про можливе залучення державних грошей для виплати Суркісам

Нагадаємо, Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, а також пов'язані з ними особи подали 42 позови проти Національного банку України.

17 травня 2017 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов сім'ї Суркісів щодо оскарження пов'язаності і стягнення коштів з Приватбанку на загальну суму трохи більшу за 1 млрд грн, $266,2 тис. і $7,8 тис. євро.

6 листопада Київський апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції. Національний банк України подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України. Дата розгляду ще не призначена.

Раніше стало відомо, що виконавча служба почала процедуру примусового стягнення з Приватбанку 1 млрд грн на користь сім'ї Суркісів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X