НБУ змінив вимоги до банків щодо розміщення резервів

5 грудня 2017, 10:33
Національний банк України (НБУ) вирішив зменшити обсяг обов'язкових резервів, який банки мають зберігати на коррахунках у центральному банку щоденно на початок операційного дня

Відповідні зміни закріплено в рішенні НБУ №752-рш, повідомляє прес-служба НБУ.

До цього часу банки зобов'язані були тримати на коррахунку в НБУ на початок кожного дня 40% від суми коштів, що підлягає обов'язковому резервуванню і зберіганню в період підтримки. Тепер цей показник буде знижено до 0%.

Відео дня

Відповідно, скасовується норма про дозволену кількість випадків недотримання банками щоденних залишків обов'язкових резервів на коррахунку протягом трьох періодів утримання поспіль. Період утримання обов'язкових резервів залишився з 11 числа поточного і до 10 числа наступного місяця.

Як пояснили в НБУ, в подальшому, банки при виконанні вимог обов'язкових резервів будуть зобов'язані дотримуватися встановленого нормативу обов'язкового резервування тільки в середньому за відповідний період утримання. Нормативи обов'язкового резервування, як і раніше, становлять 6,5 - для депозитів юридичних і фізичних осіб в національній та іноземній валютах на вимогу, а також коштів на поточних рахунках, і 3 - для строкових депозитів юридичних і фізичних осіб у національній та іноземних валютах.

"Зазначене рішення дозволить банкам оперативно розпоряджатися додатковими ліквідними коштами. Така додаткова гнучкість банків в управлінні своєю ліквідністю буде сприяти більш активному розвитку міжбанківського грошово-кредитного ринку України", - йдеться в повідомленні.

Відзначимо, раніше НБУ вирішив розкривати більше даних про валютні аукціони.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X