НБУ пояснив зниження курсу гривні

28 вересня 2017, 09:14
1017
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
НБУ пояснив зниження курсу гривні - фото

Фото: Наталя Кравчук/НВ

Зниження курсу гривні не пов'язане із затримкою отримання траншу від МВФ

На валютний ринок в Україні і зниження курсу гривні впливають обсяги надходжень від експорту, а також психологічні чинники

Про це заявив заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег Чурій, передає прес-служба НБУ.

"З початку року обсяги експорту зросли більше ніж на 20%, і динаміка експортних надходжень сьогодні набагато краща, ніж ми очікували. Водночас спостерігається й зростання обсягів імпорту на тлі пожвавлення економіки. Крім того, спекуляції у ЗМІ щодо очікуваної восени девальвації гривні впливають на настрої населення, яке у вересні вже збільшило обсяги купівлі іноземної валюти, незважаючи на тенденції, що спостерігалися з початку року", - цитує прес-служба його слова.

При цьому, за словами Чурія, зміщення графіка отримання фінансування за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) зараз ніяк не впливає на валютний ринок. У той же час заступник глави НБУ відзначив важливість продовження співпраці з МВФ.

"Поступове зниження інфляції, сприятлива для українського експорту ситуація на зовнішніх ринках, повернення держави на міжнародні ринки капіталу не повинні стати на заваді реалізації програми співпраці з МВФ. Адже це не лише фінансування, яке стане в нагоді у 2018 ‒ 2019 роках для погашення зовнішніх боргів держави. Це насамперед реформи, без яких неможливе стійке та високе економічне зростання", - сказав Чурій.

Він підтвердив наміри НБУ продовжити поступову валютну лібералізацію. За його словами, Національний банк наразі завершує доопрацювання пропозицій і зауважень щодо законодавчих змін, необхідних для переходу до ліберальної моделі валютного регулювання, отриманих від бізнесу, банків та експертної спільноти під час публічних обговорень.

"Ми хочемо представити доопрацьований проект закону Про валюту найближчим часом", - сказав Чурій.

Нагадаємо, що держбюджет-2017 був складений з урахуванням середньорічного курсу гривні 27,2 грн/$1 і курсу на кінець року 27,8 грн/$1.

Раніше повідомлялося, що прогнозний курс гривні на кінець 2018 рік у проекті закону Про Державний бюджет України на 2018 рік, підготовлений Кабінетом міністрів України, становить 30,1 грн/$1.

При цьому в Мінфіні пояснили, що показник середньорічного курсу гривні на 2018 рік на рівні 29,3 грн/$1 і курс на кінець року на рівні 30,1 грн/$1 є технічним показником, а не орієнтиром для уряду і ринку.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

Вчора, 19:42

thumb img
Два найбільших банки Німеччини оголосили про плани злиття
1896
Фінанси

Сьогодні, 09:30

thumb img
Навіщо потрібні термінали Bloomberg і Reuters для торгів ОВДП і при чому тут курс гривні
1356
Фінанси

Сьогодні, 08:00

thumb img
Курс валют НБУ. Долар і євро різко подорожчали
1114

Головне

Політика

Сьогодні, 12:56

thumb img
Надії Путіна та власні невдачі за п'ять років. Головне з інтерв'ю Порошенка
Країни

Сьогодні, 08:57

thumb img
Мадуро вирішив змінити уряд
Футбол

Сьогодні, 13:00

thumb img
Нападник збірної України двома голами принес перемогу бельгійському клубу - відео