НБУ пояснив збільшення обсягу депозитів у банках

11 липня 2018, 08:47
568
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
НБУ пояснив збільшення обсягу депозитів у банках  - фото

Фото: Нацбанк/Flickr

В українців з'явилося більше грошей, вважають у НБУ

Залишки гривневих депозитів населення в платоспроможних банках в червні зросли на 5,9% - до 262,9 млрд грн, в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) - на 1,1%, до $8,5 млрд.

Такі дані оприлюднив Національний банк України (НБУ).

Як пояснюють в НБУ, активному залученню коштів фізичних осіб сприяли високі темпи зростання заробітних плат і подальше зростання приватних переказів з-за кордону. Крім того, приплив коштів на гривневі депозити був викликаний збереженням значної різниці в дохідності з валютними депозитами на тлі практично незмінного курсу національної валюти до долара США, вважають в Нацбанку.

Водночас залишки депозитів юридичних осіб в платоспроможних банках за минулий місяць скоротилися: за гривневими вкладами - на 5,6%, до 243,8 млрд грн, за валютними (в доларовому еквіваленті) - на 1,3%, до $5, 1 млрд. НБУ пояснює таку динаміку відрахуванням держкомпаніями коштів до бюджету.

Таким чином, загальний портфель гривневих депозитів в червні практично не змінився і залишився на рівні 506,7 млрд грн, констатує регулятор.

Кредитний портфель банків у нацвалюті в червні скоротився на 1,4% - до 584,9 млрд грн за рахунок зменшення кредитів бізнесу на 1,8% - до 468,2 млрд грн, тоді як портфель кредитів фізособам залишився майже на рівні попереднього місяця - 116,7 млрд грн.

НБУ відзначає, що збереження конкуренції банків за корпоративних клієнтів зумовило незначне підвищення процентних ставок по депозитах бізнесу в національній валюті - на 0,2 процентних пункту (п.п.), до 11,6% річних. Вартість гривневих кредитів юридичних осіб зросла на 0,1 п.п. - до 17,1% річних, що відображало збільшення кредитного попиту, зокрема на оборотні мети підприємств.

За його даними, вартість гривневих вкладів населення фактично залишалася на рівні попереднього місяця (10,8% річних), з огляду на стійкий приплив коштів населення. Зате ставки по кредитах фізичних осіб зросли на 0,6% - до 31,8% річних, що НБУ пов'язує з підвищенням стандартів кредитування великими банками по позиках більше одного року. У той же час це компенсувалося зниженням вартості короткострокових позик.

Ставки валютних кредитів населенню в червні впали відразу на 2,5 п.п. - до 5,7% річних, тоді як за валютними депозитами вони збільшилися на 0,1 п.п. - до 2,3% річних.

Раніше в Нацбанку констатували, що ставки за депозитами у валюті оновили історичний мінімум. Разом з тим банки припинили знижувати ставки за депозитами в гривні після того, як Національний банк України кілька разів поспіль піднімав свою облікову ставку.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

Сьогодні, 08:00

thumb img
Курс валют НБУ. Долар і євро продовжили дешевшати
13551
Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
8162
Фінанси

Сьогодні, 10:40

thumb img
Нацбанк не зміг продати гривні в рулонах
1694

Головне

Країни

Сьогодні, 07:33

thumb img
Трамп не проти публікації доповіді спецпрокурора Мюллера - Білий дім
Футбол

Сьогодні, 13:44

thumb img
У Португалії допускають технічні поразки Україні через натуралізацію Мораеса, але все було законно - Betnews
Геополітика

Вчора, 21:44

thumb img
Смоленська катастрофа: британська експертиза встановила сліди тротилу на уламках літака