НБУ пояснив різке падіння курсу гривні

2 жовтня 2017, 11:17
Національний банк України (НБУ) пояснює зниження курсу гривні у вересні 2017 року зростанням попиту енерготрейдерів на іноземну валюту

Про це йдеться в макроекономічному і монетарному огляді НБУ.

Згідно з даними регулятора, з початку вересня (станом на 29.09.2017) офіційний обмінний курс гривні до долара США девальвував на 3,7% (проте, в порівнянні з початком року курс гривні до долара США зміцнився на 2,5%).

Відео дня

"Девальваційний тиск на гривню у вересні мав головним чином сезонний характер, спричинений традиційним зростанням попиту на іноземну валюту з боку нафто- та газо трейдерів, який підсилювався помірним зростанням цін на нафту на світовому ринку", - говориться в огляді.

Крім того, знизилися обсяги пропозиції готівкової іноземної валюти з боку населення за одночасного зростання попиту на неї, що, значною мірою, також пояснюється сезонним погіршенням курсових очікувань населення.

НБУ проводив операції з продажу іноземної валюти для згладжування надмірних коливань обмінного курсу.

Негативне сальдо операцій НБУ з продажу іноземної валюти у вересні склало майже $166 млн (з початку року обсяги чистої купівлі становили $1,5 млрд).

Раніше заступник голови Національного банку України Олег Чурій пояснив, що на валютний ринок в країні впливають обсяги надходжень від експорту, а також психологічні чинники.

Нагадаємо, що держбюджет-2017 був складений з урахуванням середньорічного курсу гривні 27,2 грн/$1 і курсу на кінець року 27,8 грн/$1.

Раніше повідомлялося, що прогнозний курс гривні на кінець 2018 року в проекті закону Про Державний бюджет України на 2018 рік, підготовлений Кабінетом міністрів України, становить 30,1 грн/$1.

При цьому в Мінфіні пояснили, що показник середньорічного курсу гривні на 2018 рік на рівні 29,3 грн/$1 і курс на кінець року на рівні 30,1 грн/$1 є технічним показником, а не орієнтиром для уряду і ринку.

Показати ще новини
Радіо NV
X