НБУ подав новий позов проти Коломойського у суд Швейцарії

11 червня 2018, 16:00

Національний банк України подав нові позови в суди Швейцарії та України проти одного з колишніх акціонерів Приватбанку Ігоря Коломойського на загальну суму близько 10 млрд грн.

Про це повідомила прес-служба НБУ.

Перший позов подано за місцем проживання Ігоря Коломойського в Швейцарії – до Cуду першої інстанції в Женеві.

Другий пакет позовів подано за місцем знаходження майна Ігоря Коломойського в Україні – до Господарського суду Дніпропетровської області.

Відео дня

"Судові справи стосуються виконання Ігорем Коломойським його зобов’язань за наданими у 2016 році особистими поруками на користь Національного банку. Ігор Коломойський продемонстрував небажання виконувати взяті на себе зобов’язання добровільно, незважаючи на важкі наслідки, які українська держава змушена понести внаслідок його дій", – йдеться в повідомленні.

За рахунок цих позовів НБУ збирається забезпечити погашення кредитів рефінансування, які були надані Приватбанку в 2008-2015 роках. Приватбанк отримав кредити рефінансування від НБУ під забезпечення поруками, наданими особисто Ігорем Коломойським.

Загалом позови спрямовані на погашення заборгованості за п'ятьма кредитними угодами на суму близько 10 млрд грн.

"Національний банк переконаний, що як швейцарський, так і український суди задовільнять обґрунтовані вимоги НБУ", - підкреслюють в регуляторі.

"НБУ наразі вживає і продовжить вживати правових заходів, необхідних для відшкодування Ігорем Коломойським цих коштів", – заявила заступник керівника Нацбанку Катерина Рожкова.

Як повідомлялося, Генеральна прокуратура України підозрює колишнє керівництво Приватбанку в розтраті коштів на користь пов'язаних з колишніми акціонерами компаній. ГПУ з 16 березня 2017 року проводить розслідування відносно колишніх посадових осіб Приватбанку, які вчинили розтрату коштів в особливо великих розмірах.

У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського і Боголюбова, а також афілійованих з ними компаній. Як забезпечувальний захід англійський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова на суму понад $2,5 млрд.

Раніше зазначені компанії фігурували в постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачається арешт ряду рахунків у кіпрській філії найбільшого в Україні Приватбанку в рамках розслідування про заволодіння кредитів рефінансування Національного банку України на суму 19 млрд грн.

У лютому 2018 року Суд Англії призначив засідання у справі Приватбанку проти екс-власників. Пізніше бізнесмени змусили Лондонський суд перейти в закритий режим.

Також повідомлялося про те, що Ігор Коломойський, а також пов'язані з ним компанії і особи подали в суд близько ста позовів у зв'язку з оскарженням націоналізації Приватбанку.


18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізуваний на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішив докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - у грудні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X