НБУ планує забрати будівлю медіахолдингу 1+1 за борги Приватбанку

12 вересня 2017, 14:19
29 серпня медіахолдинг 1+1 Медіа отримав лист від компанії Поділ-Нерухомість, у якій орендує будівлю за адресою вул. Кирилівська, 23, згідно з яким Національний банк України (НБУ) планує до 25 вересня відчуження зазначеного будинку на підставі застави рефінансування Приватбанку

Про це повідомляє tsn.ua.

"Від ТОВ Поділ-Нерухомість вимагають сплати всієї суми кредиту - 4,41 млрд грн, в той час, як оціночна вартість будівлі, відповідно до договору іпотеки, в рази менше - 258,03 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Також медіахолдинг зазначає, що після отримання листа від компанії Поділ Нерухомість, 1+1 Медіа звернулася до НБУ з проханням прояснити ситуацію щодо подальшої оренди, з огляду на те, що 1+1 Медіа оплатила оренду до березня 2018 року.

Відповідь до сих пір очікується.

Також наголошується, що в кінці минулого тижня 1+1 Медіа направила лист до Міністерства внутрішніх справ з проханням забезпечити охорону будівлі, щоб виключити силові дії з припинення роботи телецентру.

Нагадаємо, що Приватбанк проводив погашення рефінансування в першому півріччі за рахунок монетизації ОВДП у січні 2017 року на суму 1,4 млрд грн, а також за рахунок коштів, залучених на ринку ресурсів і власних коштів. Стягнення на предмет застави з боку НБУ не проводилося, відзначає видання finbalance.

Раніше в постанові Печерського райсуду Києва від 28 серпня у кримінальній виробництву про 19 млрд грн рефінансування, яке НБУ видав Приватбанку в 2014 році, була інформація, що компані Поділ Нерухомість надала Нацбанку в заставу нерухомість в якості забезпечення боргових зобов'язань Приватбанку.

Предмет іпотеки - нежитлові приміщення житлово-офісного будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом площею 10,8 тис. кв. м. за адресою: Київ, вул. Фрунзе, 23 (вул. Кирилівська, 23).

Згідно з оприлюдненими на сайті телеканалу 1+1 (Телерадіокомпанія Студія 1+1) документам, його кінцевим бенефіціарним власником станом на 31 грудня 2016 року був Ігор Коломойський (на той момент він опосередковано володів 57,5% каналу), а власником істотної частки - Ігор Суркіс (опосередковано володів 24,6% телеканалу).


18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати ще Приватбанк на 38,6 млрд грн.

Національний банк відзначає, що при проведенні докапіталізації Приватбанку не знадобиться монетизація облігацій внутрішньої державної позики.

За даними НБУ, на 1 квітня за розміром активів банк займав 1-е місце (237,3 млрд грн) серед діючих банків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X