«Сам пішов». У НБУ підтвердили звільнення директора юридичного департаменту Заморського

29 липня 2020, 19:37

У Нацбанку України підтвердили, що директор юридичного департаменту Олег Заморський покинув свій пост.

Про це регулятор повідомив у відповідь на запит журналіста НВ Бізнес.

«Олег Заморський за власним бажанням завершив свою роботу на посаді директора юридичного департаменту НБУ 28 липня», - відповіли в Нацбанку.

Відео дня

Також в НБУ повідомили, що конкурсний відбір на заміщення посади директора юридичного департаменту буде оголошений незабаром.

Раніше про відхід Заморського з Нацбанку НВ Бізнес повідомляв з посиланням на власне джерело. «Протистояння як такого немає. Зміна людей почалася », - відзначило джерело НВ Бізнес.

В НБУ Заморський займався поверненням боргів олігархів. Серед найбільш великих своїх боржників регулятор називав: Олега Бахматюка ВіЕйБі Банк і банк Фінансова ініціатива - 10,6 млрд грн, Дмитра Фірташа банк Надра - 10,4 млрд грн, Костянтина Жеваго банк Фінанси і Кредит - 6,7 млрд грн, Миколи Лагуна Дельта банк - 5,8 млрд грн, Леоніда Клімова Імексбанк - 3,3 млрд грн.

Нагадаємо, що кадрові зміни в НБУ, після призначення Кирила Шевченка головою, почалися з заміни Олега Чурія на посаді заступника голови НБУ Юрієм Гелетей з Міністерства фінансів. Глава ради НБУ Богдан Данилишин наполягає на тому, щоб повністю змінити правління НБУ.

1 липня Яків Смолій, який очолював НБУ з березня 2018 року, повідомив, що написав і подав президенту України Володимиру Зеленському заяву про звільнення. Він заявив, що протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичне політичний тиск. 3 липня Рада відправила Смолія у відставку, а 16 липня призначила на посаду голови НБУ Кирила Шевченка.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X