НБУ отримав документи від нового покупця української "дочки" Сбербанку

3 липня 2017, 13:35
Національний банк отримав документи від білоруського бізнесмена Віктора Прокопені на покупку української "дочки" російського Сбербанку

Про це Українським новинам повідомила прес-служба НБУ.

Національний банк отримав 30 червня пакет документів від громадянина Білорусі та Кіпру Віктора Прокопені для узгодження опосередкованого (через Парітетбанк) придбання 100% акцій Сбербанку.

Відео дня

Зараз отримані документи для погодження набуття істотної участі в Сбербанку зареєстровані і знаходяться на розгляді.

Про результати розгляду громадськість буде проінформована.

У коментарі НВ Бізнес Прокопеня зазначив, що його заявка і заявка іншого потенційного покупця Саїда Гуцерієва не пов'язані між собою.

"Наші заявки незалежні", - сказав бізнесмен.

При цьому інші подробиці угоди Прокопеня відмовився повідомляти.


Згідно із законодавством, Національний банк розглядає документи протягом 3 місяців з дня отримання повного пакета відповідних документів.

При розгляді пакету документів Національний банк України перевірить ділову репутацію інвестора, його фінансовий стан і джерела походження коштів.

Нагадаємо, що раніше НБУ заперечував отримання документів від третього претендента на покупку Сбербанку (Київ).

Раніше повідомлялося, що на узгодження угоди з купівлі української "дочки" Сбербанку Росії в регулюючі органи Білорусі та України подав документи білоруський IT-бізнесмен Віктор Прокопеня.

Нагадаємо, що Сбербанку Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.

Пізніше стало відомо, що головним акціонером українського Сбербанку стане громадянин Великобританії Саїд Гуцерієв.

До нього увійдуть латвійський Norvik Banka, який належить бізнесмену Григорію Гусельникова, і білоруська приватна компанія, підконтрольна синові власника нафтової компанії Русснефть Михайла Гуцерієва Саїду.

Пізніше він заявив, що після завершення угоди з продажу української "дочки" Сбербанку РФ актив буде перейменований в Norvik Banka.

"Банк буде перейменований. Судячи з цього, він буде носити ім'я Norvik Banka, тому що він буде дочірнім по відношенню до європейського Norvik Banka", - сказав Гусельников.

Показати ще новини
Радіо НВ
X