НБУ отримав документи від білоруського покупця "дочки" Сбербанку

26 червня 2018, 13:40

25 червня Національний банк України (НБУ) отримав від білоруського Парітетбанку пакет документів для узгодження купівлі української "дочки" Сбербанку Росії.

Про це повідомили в прес-службі НБУ агентству Інтерфакс-Україна.

"Національний банк України 25 червня отримав від білоруського Парітетбанку пакет документів для узгодження опосередкованого придбання істотної участі в Сбербанку в розмірі 100% його статутного капіталу. Зараз отримані НБУ документи для погодження набуття істотної участі в Сбербанку перебувають на розгляді", - сказав представник прес-служби.

Відео дня

Парітетбанк входить до групи середніх білоруських банків, посідаючи 15-е місце за розміром активів серед 24 діючих білоруських банків. Активи банку на кінець 2017 року становили 365,8 млн білоруських рублів, збільшившись за рік на 2,3%. 99,8% банку володіє управління справами президента Білорусі.

Парітетбанк є правонаступником банку Пошук, який був створений в січні 1991 року на базі Жилсоцбанка СРСР з ініціативи великих підприємств Мінська. У 2004 році банк був перейменований у Парітетбанк.


Раніше в грудні 2017 року Парітетбанк вже подавав пакет документів в Нацбанк для придбання української "дочки" Сбербанку. Проте 19 березня 2018 року НБУ відмовив Парітетбанку в придбанні 100% акцій через невідповідність заявника вимогам законодавства України.

Утім, Парітетбанк вдруге подав у НБУ пакет документів для придбання української "дочки" російського Сбербанку.

Ще раніше інтерес до купівлі українського Сбербанку виявляв білоруський бізнесмен Віктор Прокопеня, який мав намір придбати Парітетбанк, що перебуває в держвласності, і через нього - українську "дочку" Сбербанку РФ. Спочатку влада Білорусі схвалила продаж бізнесменові держбанку за $50 млн, однак пізніше підконтрольна Прокопені компанія VP Capital повідомила, що Парітетбанк залишається у власності держави.


Сбербанк в Україні засновано в 2001 році. Його єдиним власником є Сбербанк Росії. За даними НБУ, на 1 січня 2018 року за розміром чистих активів (42,4 млрд грн) фінустанова посідала 9-е місце серед 84 банків, що діяли в країні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X