НБУ отримав документи на купівлю української "дочки" Сбербанку Росії

22 грудня 2017, 10:47
21 грудня Національний банк України (НБУ) отримав документи на узгодження покупки білоруським державним Парітетбанком 100% української "дочки" Сбербанку Росії

Про це повідомила прес-служба НБУ, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Так, пакет документів надійшов від Управління справами президента Республіки Білорусь.

"Отримані НБУ документи на узгодження придбання істотної участі в Сбербанку перебувають на розгляді. Про підсумки розгляду громадськість буде проінформована додатково", - повідомили в прес-службі.

Відео дня

Раніше Парітетбанк заявляв про подачу вищеназваних документів.


Парітетбанк засновано у 1991 році. Основним акціонером є Республіка Білорусь (99,8%), решта акцій належить більш ніж 2,5 тис. приватним особам. Мережа банку складається з 25 відділень, розташованих по всій території Білорусі.


Нагадаємо, що в березні 2017 року, Сбербанк Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.

Пізніше стало відомо, що головним акціонером українського Сбербанку стане громадянин Великобританії Саїд Гуцерієв.

Крім того, на узгодження угоди з купівлі української "дочки" Сбербанку Росії в регулюючі органи Білорусі та України подав документи білоруський IT-бізнесмен, громадянин Білорусі та Кіпру Віктор Прокопеня.

Національний банк отримав 30 червня поточного року пакет документів від Прокопені для узгодження опосередкованого (через Парітетбанк) придбання 100% акцій Сбербанку.

На початку серпня Прокопеня відкликав з Національного банку заявку на купівлю Сбербанку.

У вересні 2017 року заступник голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що на покупку російського Сбербанку в Україні з'явився новий покупець-нерезидент.


Сбербанк (Київ, раніше - дочірній банк Сбербанку Росії, до цього - банк НРБ) засновано у 2001 році. Його єдиним власником є Сбербанк Росії. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2017 року за розміром активів (40,7 млрд грн) фінустанова займала 9-е місце серед 88, що діяли в країні банків.


Відзначимо, що в середині грудня російський Сбербанк продав львівський VS банк українському бізнесменові, власникові ТАСкомбанку і Universal Bank Сергію Тігіпку.

визнав недійсною банківську групу
Показати ще новини
Радіо НВ
X