НБУ остаточно виграв у фізособи справу щодо Приватбанку

30 липня 2018, 11:18

17 липня 2018 року Верховний Суд України підтримав правову позицію Національного банку України (НБУ) в суперечці з клієнтом Приватбанку.

Про це повідомила прес-служба регулятора.

Йдеться про судовий позов фізичної особи, яка в тому числі просила визнати протиправною бездіяльність регулятора щодо невіднесення Приватбанку до категорії проблемних. Третьою особою в суперечці виступив Приватбанк.

Відео дня

Суди першої та апеляційної інстанцій відмовили у задоволенні вимог позивача. Тоді позивач звернувся з касаційною скаргою до Верховного Суду.

Верховний Суд залишив касаційну скаргу позивача без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду від 16 вересня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10 листопада 2016 року – без змін.

У своєму рішенні Верховний Суд зазначив, що при відсутності такого критерію, як "систематичність", у НБУ не виникає обов'язку приймати рішення про віднесення банку до категорії проблемних.

Національний банк також очікує, що в подальшому суди будуть враховувати правову позицію Верховного Суду в подібних суперечках.

Нагадаємо, що на початку липня Верховний Суд підтримав правову позицію НБУ щодо забезпечення виконання зобов'язань Приватбанку за кредитами рефінансування.


18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X