НБУ остаточно виграв справу про рефінансування Приватбанку

4 липня 2018, 11:12
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Верховний Суд України підтримав правову позицію Національного банку (НБУ) щодо забезпечення виконання зобов'язань Приватбанку за кредитами рефінансування.

Про це повідомила прес-служба регулятора.

"Верховний Суд 3 липня 2018 року поставив крапку у тривалому судовому спорі", - йдеться в повідомленні.

Йдеться про позови компаній Агротермінал Логістик і Проектно-пошуковий інститут Південмедбіосинтез до НБУ про розірвання іпотечних договорів з Приватбанком. Позивачі наголошували на тому, що зміни у корпоративному портфелі позичальника (у цьому випадку зміна власника банку) є істотною зміною обставин, якими сторони керувалися під час укладення договору, через що такий договір підлягає розірванню.

Відео дня

Перша і апеляційна інстанції підтримали позивачів. При цьому НБУ і Приватбанк не погодилися з такими рішеннями суддів і звернулися з касаційними скаргами до суду вищої інстанції.

"Після всебічного вивчення суті спору Верховний Суд скасував попередні судові рішення і повністю відмовив у позовах Агротерміналу Логістик і Південмедбіосинтезу", - йдеться в повідомленні НБУ.

Регулятор очікує, що в подальшому суди будуть враховувати правову позицію Верховного суду в подібних суперечках.

При цьому НБУ зазначає, що ретельний підхід, повний та всебічний розгляд справи дозволяє українським судам приймати справедливі рішення за подібними спорами, не очікуючи прикладу від найвищого суду.

Зокрема, 2 липня 2018 року Київський апеляційний господарський суд розглянув скарги НБУ і Приватбанку на рішення Господарського суду міста Києва за позовом компанії Імме до НБУ і Приватбанку про розірвання іпотечного договору. Суд задовольнив апеляційні скарги регулятора і банку і відмовив у задоволенні позову Імме в повному обсязі.


18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн – у грудні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X