НБУ оштрафував Сбербанк на 94,7 мільйони гривень

2 січня 2019, 21:45

Національний банк України оштрафував АТ Сбербанк на 94 737 499,80 гривень за повторне здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу на загальну суму понад 3 млрд гривень.

Про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на прес-службу Національного банку України.

За інформацією НБУ, ризикова діяльність банку полягала, зокрема, у продовженні проведення (у тому числі на підставі документів, що не відповідають дійсності) великомаcштабних фінансових операцій видачі з рахунків клієнтів-юридичних осіб готівкових коштів, які містять ознаки таких, що можуть бути пов’язані з легалізацією кримінальних доходів, здійсненням фіктивного підприємництва.

Відео дня

Зазначається, що НБУ вже неодноразово застосовував щодо Сбербанку заходи впливу через аналогічні фінансові операції у 2015 і 2017 роках.

Крім того, ще однією причиною нового штрафу стало проведення фінансових операцій, що полягали в розрахунках платіжними картками за кордоном у закладах, які проводять азартні ігри.

Крім того, НБУ вжив до банку іще один захід впливу у вигляді письмового застереження. Причиною є незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу; неналежне виявлення та вивчення публічних діячів; недотримання порядку надання інформації спеціально уповноваженому органові; порушення порядку зупинення фінансових операцій; а також за здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу, яка полягала, зокрема, у здійсненні операцій за рахунками клієнтів-юридичних осіб на підставі документів, що містять недостовірну інформацію.


Український Сбербанк є дочірнім банкон однойменного російського банку з російським державним капіталом та від 2017 року перебуває в Україні під низкою санкцій. Російський Сбербанк того ж року оголосив про бажання якнайшвидше вийти з українського ринку, проте не зміг продати свою "дочку" в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X