НБУ оштрафував великий банк на 7 мільйонів

1 квітня 2019, 11:54

Національний банк України оштрафував ОТП Банк на 7,142 млн грн за ризикову діяльність

Національний банк України оштрафував ОТП Банк на 7,142 млн грн за ризикову діяльність в сфері фінансового моніторингу та застосував до банку письмове застереження, повідомляє прес-служба регулятора.

Відео дня

ОТП Банк оштрафований на 7,14 млн грн за ризикову діяльність, яка полягала у проведенні з березня 2017 року по червень 2018 року фінансових операцій по перерахуванню коштів клієнтів, згідно з договорами інкасації коштів на 700 млн грн іншим банкам. Ці кошти клієнти банку отримували від інших юросіб в основному як переуступку прав вимоги, оплату за договорами факторингу.

Як повідомили в НБУ, в подальшому ці кошти інкасаторами доставлялися готівкою до фінансових установ і використовувалися в тому числі для видачі кредитів готівкою фізособам і розрахунків з фізособами за сільськогосподарську продукцію. Але, за інформацією Нацкомфінпослуг, в 2017-2018 роки банк не видавав кредити фізособам.

"Характер і наслідки зазначених фінансових операцій дають підстави вважати, що вони можуть бути пов'язані зокрема з легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (перекладом) безготівкових коштів в готівку", - відзначили в НБУ.

При цьому, як пояснили в Нацбанку, банк не здійснив заходи для з'ясування суті вищезазначених фінансових операцій.

Також Нацбанк застосував письмове застереження до ОТП Банку за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу і незабезпечення надання НБУ повної і достовірної інформації.

Раніше повідомлялося, що НБУ зміцнив курс гривні.

Показати ще новини
Радіо NV
X