НБУ обурений рішенням Печерського суду щодо Коломойського й оскаржить його

22 квітня 2019, 14:44

Національний банк оскаржить рішення суду про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського

Національний банк обурений рішенням Печерського районного суду Києва від 20 квітня про розірвання договору особистого поручительства Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку, отриманими до входження держави в капітал. Про це НБУ повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

"У 2015 році Коломойський, який на той момент був співвласником банку, уклав з Національним банком договори особистого поручительства про погашення п'яти кредитів рефінансування ПриватБанку, отриманих за період 2008-2014 рр. Фактично, він взяв на себе особисті зобов'язання з погашення заборгованості банку перед НБУ, яка на сьогодні становить 9,2 млрд грн", - заявили в НБУ.

"Ігор Коломойський продемонстрував небажання виконувати взяті на себе зобов'язання добровільно, незважаючи на важкі наслідки, які українська держава змушена понести в результаті його дій. Щоб уникнути солідарної відповідальності, у вересні 2017 він звернувся до суду з вимогою розірвати вказані договори поруки. Сьогоднішнє судове рішення на користь Ігоря Коломойського не вступило в законну силу і, безумовно, буде оскаржено в апеляційному порядку", - повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Нацбанку Віктор Григорчук.

Національний банк заявляє, що стурбований результатами розгляду судових справ у судах першої інстанції, адже це рішення вже третє не на користь держави за останні три дні.

"Чергове рішення суду створює правову невизначеність, а отже, і потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні в майбутньому. Це рішення суду також ускладнює захист інтересів держави в судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, заподіяних банку і державі колишніми власниками ПриватБанку", - додав Віктор Григорчук.

В НБУ додали, що в 2018 році Національний банк подав чотири позови до українських судів і один позов до суду першої інстанції в Женеві в Швейцарії і України проти Ігоря Коломойського для погашення кредитів рефінансування ПриватБанку. 19 березня 2019 Верховний Суд України задовольнив касаційні скарги НБУ і зобов'язав Господарський суд Дніпропетровської області розглянути вказані позови. НБУ продовжить приймати правові заходи, необхідні для відшкодування Ігорем Коломойським цих коштів.

Раніше повідомлялося, що 18 квітня окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

19 квітня окружний адміністративний суд Києва скасував рішення НБУ, що визначає перелік пов'язаних з ПриватБанком фізичних і юридичних осіб.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X