«На болотах виють — значить усе, як треба». Андрій Пишний про європейські банки в росії, $15 млрд від МВФ і відносини з ОП — інтерв'ю NV

14 березня, 07:50
Ексклюзив NV
Андрій Пишний (Фото:NV/Олександр Медвєдєв)

Андрій Пишний (Фото:NV/Олександр Медвєдєв)

Голова Національного банку України Андрій Пишний в інтерв'ю NV Бізнес розповів про проблеми для європейських банків в рф, нову місію МВФ, відносини з ОП, оновлення команди, очищення ринку та боротьбу з корупцією.

Андрій Пишний, який до призначення головою НБУ, довгий час очолював Ощадбанк та має широкі політичні зв’язки, зміг за час своєї каденції налагодити комунікацію з міністром фінансів Сергієм Марченком. Результат — можливість відмовитися від фінансування бюджету за рахунок друку гривні.

Відео дня

Пишний констатує стабільність банківської системи під час війни, що є і заслугою команди його попередника Кирила Шевченка, і Валерії Гонтаревої, яка свого часу очистила ринок.

«Ми зараз знаходимося в ідеальному штормі з економічної точки зору», — часто підкреслює у розмові з журналістами Пишний. Агресія росії та кривава війна, яку вона розпочала проти України, створила унікальні умови, в яких Україні доводитися домовлятися з МВФ про нову програму фінансування.

17 лютого 2023 року Україна та МВФ, швидше ніж очікувалось, досягли згоди на робочому рівні про перегляд чотиримісячної моніторингової програми із залученням Ради директорів Фонду. Тепер Україна хоче отримати повноцінну програму від МВФ, аби залучити фінансування. Через втрату значної частини економіки, це — першочергове завдання для держави в умовах війни, адже результати перемовин з МВФ, можуть відкрити фінансування не лише від західних донорів, а й з приватних джерел. Всього український держбюджет потребує зовнішньої підтримки на $38 млрд. Європейський Союз та США вже підтвердили наміри надати Україні 18 млрд євро та $9,9 млрд відповідно протягом року.

В інтерв'ю NV Бізнес Пишний розповів, що очікує на європейські банки, що не поспішають виходити з токсичного російського ринку, про що він веде перемовини з ЄЦБ, про місію МВФ в Україні, оновлення команди і останні рішення про виведення банків з ринку та зміну правил гри для мікрофінансових організацій.

У зв’язку з режимом тиші перед рішенням НБУ по обліковій ставці, частину інтерв'ю про монетарну політику буде опубліковано відразу після рішення правління НБУ 16 березня.

Про виключення росії з FATF та ризики для європейських банків в рф

Показати ще новини
Радіо NV
X