НБУ не винен у банкрутстві банку Фірташа – суд

22 серпня 2016, 17:05
Суд порахував, що Національний банк України (НБУ) не винен у банкрутстві банку Надра

Про це стало відомо із постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 серпня 2016 року.

У даному розгляді позивачем виступав один з вкладників банку Надра, який розмістив у ньому вкладення в банківських металах на 1,2 кг золота.

Відео дня

Після банкрутства банку вкладник не отримав відшкодування за своїми вкладеннями і подав позов проти НБУ. При цьому він пояснив, що, укладаючи договір банківського вкладу, виходив із того, що діяльність Надра контролюється НБУ. А у разі порушення банком законодавства будуть прийняті заходи реагування з боку держави.

У свою чергу НБУ вказав на те, що протягом 2012-15 років за результатами виявлених порушень банківського і валютного законодавства до банку Надра було застосовано 54 заходи впливу.

Таким чином, суд не встановив протиправною бездіяльності НБУ щодо нагляду за банком Надра і постановив відмовити у задоволенні позовних вимог.


Банк Надра заснований у 1993 році, входить у Group DF, яка належить Дмитру Фірташу. В лютому 2015 року НБУ ввів у банк Надра тимчасову адміністрацію, а в травні прийняв рішення про відкликання ліцензії фінустанови і його ліквідації.

Показати ще новини
Радіо NV
X