НБУ назвав причини різкого падіння курсу долара

14 лютого 2018, 13:42

Зміцнення курсу гривні, яке спостерігається в останні тижні, свідчить, що місце несприятливих сезонних чинників вже зайняли більш сприятливі фактори, під впливом яких від січня на міжбанківському ринку зростала пропозиція валюти з боку клієнтів із  зниженням попиту на неї.

Про це заявив заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег Чурій, передає прес-служба регулятора.

За його словами, по-перше, збільшилося надходження валюти від нерезидентів, що беруть участь в аукціонах Міністерства фінансів з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в гривні. З початку року обсяг гривневих ОВДП в портфелі нерезидентів зріс більш ніж удвічі - з 5,1 млрд грн до 12 млрд грн.

Відео дня

По-друге, відновлюється пропозиція валюти з боку аграрних підприємств після її сезонного зниження в січні.

По-третє, високій пропозиції валюти сприяло збереження сприятливої зовнішньої кон’юнктури для металургійної галузі.

Крім того, на стан валютного ринку вплинуло покращення девальваційних очікувань та збільшення пропозиції валюти з боку клієнтів на готівковому сегменті валютного ринку з другої половини січня внаслідок поступового зміцнення курсу гривні.

"Зокрема, обсяг чистої пропозиції валюти на готівковому ринку зріс у січні до $257 млн, що є найбільшим обсягом за місяць з липня 2017 року", - пояснили в НБУ.

Регулятор наголошує, що після переходу України на плаваючий обмінний курс гривні у 2015 році такі зміни динаміки курсу є природніми для валютного ринку України, якому властива певна сезонність.

"Попередні роки свідчать, що дія тимчасових несприятливих факторів на початку року зазвичай нівелюється протягом решти року, що ми вже маємо можливість спостерігати зараз", - пояснили в НБУ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X