НБУ намітив велике оновлення системи BankID

31 травня 2018, 12:20

Національний банк України (НБУ) пропонує внести зміни в положення про Єдину національну систему електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID.

Про це повідомила прес-служба регулятора.

Так, НБУ запропонував розширити можливості використання ідентифікації для отримання клієнтами банків адміністративних, банківських, комерційних та інших послуг.

Відео дня

Крім цього, розробка документа спрямована на визначення порядку взаємодії банків з системою BankID і суб'єктами надання послуг, встановлення умов та порядку підключення, зупинки використання і відключення абонентів від системи і порядку взаємодії між абонентами BankID.

У НБУ зазначили, що оновлення функціонування системи BankID обумовлено необхідністю детально врегулювання взаємовідносин між банками і НБУ при проведенні дистанційної ідентифікації суб'єктів звернення, розширенням можливостей для дистанційної ідентифікації та оновленням вимог до захисту інформації в системі BankID.

На даний час за допомогою системи BankID можна отримувати тільки адміністративні послуги, а відповідне оновлення дозволить використовувати цю систему як один з інструментів ідентифікації та верифікації для надання банківських послуг і дистанційного відкриття рахунків для нових клієнтів. Крім цього, комерційні компанії зможуть надавати послуги клієнтам банків дистанційно, наприклад, з'явиться можливість отримання послуг абонентами мобільних операторів.

З огляду на, що на 1 квітня 2018 року українські банки емітували майже 60 млн платіжних карт, за допомогою яких їх клієнти можуть бути ідентифіковані, система BankID здатна стати наймасовішим засобом для дистанційної ідентифікації в Україні за умови підтримки системи і підключення до неї банків, зазначили в НБУ.


НБУ почав проект BankID в 2015 році. Впровадження системи спрямоване на створення можливості здійснення банками України електронної дистанційній ідентифікації клієнтів і надання громадянам України віддаленого доступу до багатьох державних і адміністративних послуг.

На даний час НБУ є власником системи і регулює відносини між абонентами-учасниками системи. Підключення до системи BankID для українських банків, державних установ і комерційних підприємств - безкоштовне.

Показати ще новини
Радіо НВ
X