НБУ хоче позбавити компанію "великої четвірки" права проводити аудит банків – ЗМІ

21 червня 2017, 16:40
Національний банк України має намір позбавити компанію PricewaterhouseCoopers (PwC) права проводити аудит банків

Про це Українським новинам повідомило інформоване джерело, близьке до фінансових кіл.

Таке рішення Національний банк планує прийняти у зв'язку із проведенням даної компанією аудиторських перевірок Приватбанку.

Відео дня

Як відомо, PwC була аудитором Приватбанку до 2017 року, в нинішньому році банк змінив аудитора на EY.

Очікується, що НБУ винесе дане рішення на засіданні аудиторського комітету, після чого буде прийнято рішення про виключення компанії з реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків.

Після цього НБУ звернеться до Аудиторської палати України з проханням про позбавлення компанії права проводити перевірки.

Нагадаємо, що в січні поточного року Національний банк повідомив, що очікує від аудиторської компанії PwC закриття філії в Україні через порушення при оцінці активів Приватбанку.

НБУ повідомив, що є питання до загального підходу до оцінки - оцінювався діючий бізнес, дохід, який генерував виробництво, проте без обладнання нерухомість не може працювати.

22 листопада 2016 року Фонд державного майна скасував компанії сертифікат оцінювача, проте через 6 днів вони отримали новий.

НБУ підкреслював, що має достатній пакет документів для спілкування з материнською компанією PwC, щоб показати їм всі факти зловживань.

Нагадаємо, що на початку цього року в Нацбанку заявляли, що міжнародна аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers (PwC) завищувала вартість заставного майна Приватбанку.

Показати ще новини
Радіо NV
X