НБУ хоче перевести бізнес на розрахунки в євро

23 травня 2017, 10:50
Національний банк України рекомендує бізнесу перейти на розрахунки в євро

З такою пропозицією виступила заступник голови НБУ Катерина Рожкова, пише finclub.

"Ми вже внесли багато змін у нормативно-правову базу, багато змін ще готуємо, у тому числі щодо комплаєнса. Як тільки ми імплементуємо все заплановане, нам буде простіше працювати з банками єврозони", – пояснила Рожкова.

Відео дня

Вона пояснила очікування тим, що зараз в Україні активно впроваджуються євродирективи.

Заступник директора Асоціації Укрсвіфт Дмитро Дьячковский закликав банки вносити свої дані у відкриту свіфт-систему за коррахунками.

"Туди банки подають усю інформацію про себе і свої операції. Але нашим установам завжди не вистачає часу це зробити коректно. Хоча іноземні банки дуже уважно відстежують дані в цій системі. Якщо ми впевнені, що у нас все добре, тоді навіщо приховувати цю інформацію? Чим більше даних у системі, тим меншими будуть наші ризики в очах контрагентів", – упевнений Дьячковский.

Втім, перевести всі контракти в євро неможливо. "Азія, Південна Корея, Японія, Китай не хочуть переходити на розрахунки в євро. Тільки долари", – зауважила голова наглядової ради банку Конкорд і процесингового центру ProCard Олена Сусідка.

Більш того, після відкриття коррахунків в євро в європейських банках з часом в українських установ виникнуть ті ж проблеми, які зараз виникли з американськими контрагентами.

"Більшість європейських банків, маючи дочірні банки в США, будують однакові системи контролю. І якщо перевести платежі в євро, будемо мати ті ж питання", – попереджає заступник голови правління Таскомбанку Максим Земляний.

Показати ще новини
Радіо NV
X