Ходити до відділення не обов’язково. Банкам дозволили ідентифікувати клієнтів дистанційно

15 квітня 2020, 21:00
Банки зможуть вибрати повноцінні або спрощені моделі верифікації, однак останні матимуть певні ліміти за операціями клієнтів.

Національний банк України дозволив банкам проводити ідентифікацію і верифікацію клієнтів дистанційно, повідомляє прес-служба регулятора.

Скористатися нововведенням банки зможуть з 28 квітня - після того, як вступить в силу закон Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів.

Відео дня

"Незабаром для відкриття рахунку в новому банку візит до банківського відділення або особиста зустріч з агентом банку стане зайвим кроком», - зазначив директор департаменту фінмоніторингу Ігор Береза.

Нацбанк пропонує фінустановам кілька варіантів доступних механізмів для розвитку дистанційних каналів отримання банківських сервісів. Вибирати необхідну їм модель банки зможу самостійно, в залежності від бажання, можливостей доопрацювання програмних комплексів і оцінки ризиків.

Банки зможуть вибрати повноцінну або спрощену модель верифікації. До повноцінних відносяться:

  • верифікація ідентифікаційних даних клієнта за допомогою Системи BankID НБУ і кваліфікованої електронного підпису (далі - КЕП);
  • відеоідентифікація.

До спрощених моделей відносяться:

  • верифікація за допомогою Системи BankID НБУ;
  • верифікація за допомогою КЕП;
  • здійснення платежу на окремий рахунок банку з особового рахунку клієнта, який супроводжується зазначенням ПІБ клієнта;
  • дистанційне зчитування клієнтом даних з чіпа свого біометричного документа за допомогою NFC модуля смартфона і відповідного мобільного додатка банку;
  • верифікація даних з бюро кредитних історій з підтвердженням клієнта через пароль, що надійшов від банку на фінансовий номер телефону.

Відзначається, що спрощені моделі будуть мати певні ліміти за операціями клієнтів.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X