НБУ дозволили подати позов проти Коломойського у справі Приватбанку

21 серпня 2018, 09:44

Дніпропетровський апеляційний госпсуд, розглянувши скаргу Національного банку України (НБУ), вніс зміни в мотивувальну частину постанови Госпсуду Дніпропетровської області, яким Нацбанку було відмовлено у відкритті провадження за позовом до Ігоря Коломойського як поручителя Приватбанку про стягнення заборгованості з рефінансування в розмірі 1,29 млрд грн.

Таке рішення суд ухвалив 13 серпня, передає профільний портал finbalance.

Так, суд першої інстанції відмовився відкривати провадження у справі на підставі того, що Коломойський в жовтні 2017 року продав дві квартири в Дніпрі та проживає в Женеві в Швейцарії. Госпсуд Дніпропетровської області роз'яснив НБУ про необхідність звернення з позовом до суду за місцем проживання екс-співвласника Приватбанку.

Відео дня

Натомість Дніпропетровський апеляційний госпсуд дійшов висновку, що позовна заява НБУ не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства, а підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства.

Крім того, суд апеляційної інстанції погодився з доводами НБУ, суд першої інстанції безпідставно прийняв до уваги та дослідив надані представником Коломойського документи, чим порушив встановлений Господарським процесуальним кодексом України порядок вирішення судом питання про відкриття провадження у справі та дослідження доказів.

"Оскільки місцевий господарський суд дійшов вірного висновку про необхідність відмовити позивачу у відкритті провадження у справі, однак неправильно застосував норми Господарського процесуального кодексу України, ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 22.06.2018 у справі №904/2530/18 слід змінити у викладені її мотивувальної частини", - йдеться в постанові апеляційного госпсуду.

НБУ також оскаржує в Дніпропетровському апеляційному господарському суді ще три постанови Господарського суду Дніпропетровської області, винесені в червні поточного року, якими Нацбанку було відмовлено у відкритті провадження ще в трьох справах до Коломойського як поручителя Приватбанку з рефінансування про стягнення заборгованості в розмірі відповідно ще 1,8 млрд грн, 1,27 млрд грн і 503 млн грн (тобто сукупний обсяг вимог НБУ за чотирма позовами - 5 млрд грн).


18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - у грудні.

Показати ще новини
Радіо NV
X