НБУ почне регулювати колекторів

25 серпня 2020, 12:40

Національний банк України готує законопроєкт, який регулюватиме діяльність колекторських компаній.

Нацбанк України планує створити реєстр колекторських компаній і оновити підходи до регулювання роботи цього бізнесу в Україні.

Про це з посиланням на заяву першого заступниці глави НБУ Катерини Рожкової повідомляє прес-служба регулятора.

Відео дня

За словами Рожкової, на даний момент існує певна неврегульованість у законодавстві самої суті і правил колекторської роботи.

Також повідомляється, що за місяць Нацбанк отримав 535 звернень громадян щодо дій колекторських компаній. За підсумками розгляду скарг були встановлені випадки грубого порушення діями колекторів вимог законодавства.

Рожкова повідомила, що на даний момент готується проект закону, який врегулює діяльність колекторських компаній.

«У цьому проекті закону для колекторської компанії з'явиться вимога щодо дотримання нею правил етичної поведінки з боржником ... У разі порушення колектором правил етичної поведінки будуть передбачені заходи впливу і санкції, в тому числі виключення з Реєстру колекторських компаній», - зазначила назвою НБУ.

Також Рожкова повідомила, що поява Реєстру колекторських компаній стане одним з ключових запланованих змін для ринку. У реєстрі буде систематизовано перелік установ, які можуть здійснювати колекторську діяльність, а виключення з Реєстру буде означати заборону банкам і фінансовим компаніям укладати договори з виключеним установою. Відзначається, що власникам і керівникам такої компанії можуть заборонити займатися колекторської діяльністю на строк в один рік.

За словами заступника голови НБУ, виключення з Реєстру є однією із запланованих заходів впливу центробанку у відповідь на незаконні колекторські дії. До виключенню компанії з Реєстру Нацбанк може вдатися у разі, якщо учасник ринку не реагує на письмові вимоги і штрафні санкції за порушення при взаємодії з боржником.

Також НБУ планує встановити додаткові вимоги щодо етичної поведінки для кредиторів по відношенню до боржника. Відзначається, що найближчим часом НБУ планує розробити методичні рекомендації по етичному поводженню під час здійснення колекторської діяльності.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X