Понад чверть банків не зможуть виконати нові вимоги до капіталу — НБУ
Українські банки, які становлять 26% від загальної кількості банків та сукупно володіють 3% від усіх активів у системі, не зможуть самостійно сформувати буфери капіталу.
Близько 26% українських банків не зможуть самостійно сформувати буфери капіталу та системної важливості. Про це йдеться у звіті про фінстабільність НБУ, передає Інтерфакс-Україна.
За даними фінансового регулятора, банки мають сформувати буфери капіталу протягом двох років.
Повідомляється, що 35% українських банків, які спільно володіють 48% усіх активів у банківській системі, сформують буфери капіталу та системної важливості у строк до 3 місяців. Ще 20% банків із часткою активів у 22% зможуть впоратися з цим завданням у строк від 3 до 6 місяців, а 15% банків, які мають 26% активів — за 6−12 місяців.
Ще 4% банків із часткою активів 1% можуть сформувати буфери капіталу за рік.
Водночас у Нацбанку переконані, що рекордна прибутковість банківського сектора цього року та значний запас капіталу дозволять фінансовим установам виконати низку вимог до буферів капіталу, які запроваджуватимуться з початку 2022 року.
Зокрема, йдеться про вимоги до покриття капіталом 50% розрахункового розміру операційного ризику, підвищення ваги ризику до 150% для незабезпечених споживчих кредитів та до 50% для ОВДП в іноземній валюті, йдеться у повідомленні на сайті регулятора.
«Також зараз сприятливий час для початку активації буферів консервації капіталу та системної важливості», — зазначили у НБУ.
До 1 січня 2023 року банки мають сформувати половину розміру буфера консервації капіталу та буфер системної важливості. До 1 січня 2024 року обидва буфери повинні бути сформовані в повному розмірі.
Зазначається, що за підсумками стрес-тестування найбільших банків з’ясувалося, що ризики капіталу банків суттєво знизилися порівняно із попередньою оцінкою у 2019 році.
Нагадаємо, що у березні 2020 року НБУ відстрочив проведення стрес-тестів у зв’язку з заходами, запровадженими для протидії поширенню коронавірусу.