Найгірший у світі. Китайський ринок рекордно впав за підсумками року

28 грудня 2018, 11:53

Поточний рік приніс світовий антирекорд китайським фондовим ринкам: станом на 28 грудня 2018-го індекс Шанхайської фондової біржі SSE Composite обвалився на 25% у порівнянні із показниками початку поточного року.

Це найгірший результат серед найбільших світових бірж за підсумками 2018-го, повідомляє Bloomberg.

Головною причиною такого обвалу агентство називає торгову війну США та Китаю. Через неї сукупні втрати ринкової вартості китайських компаній склали $2,4 трлн за рік - найгірший показник з 2002-го, коли Bloomberg почав вести подібні підрахунки.

Відео дня

Крім того, через таке падіння Китай поступився Японії другим місцем за обсягом фондового ринку.

Середній денний оборот на біржах в Шанхаї і Шеньчжені, за даними Bloomberg, впав до 368 млрд юанів ($ 53,7 млрд) цього року, що є найнижчим показником з 2014 року.

Нагадаємо, з початку липня 2018 року Пекін і Вашингтон ввели взаємні мита на загальну суму понад $100 млрд.

Раніше на саміті Великої двадцятки, який відбувся 30 листопада - 1 грудня в Аргентині президент США Дональд Трамп і китайський лідер Сі Цзіньпін досягли тимчасового "перемир'я" в торговому протистоянні. США погодилися відкласти на 90 днів підняття штрафних мит на китайські товари - з 1 січня 2019 року американські мита мали б вирости з 10% до 25%. У свою чергу, як повідомляли американські ЗМІ, Китай готується знизити мита на імпорт автомобілів зі США з 40% до 15%

Крім того, лідери двох країн домовилися протягом цих трьох місяців не накладати нових торгових обмежень і спробувати досягти нової двосторонньої торговельної угоди.

Однак якщо за цей час сторони не підпишуть таку угоду, через 90 днів після 1 січня США все ж підвищать штрафні мита, що може призвести до відповідних заходів з боку Китаю.

Редактор: Інна Семенова
Показати ще новини
X