Найбільші кошти клану Януковича знаходяться у Швейцарії – DW

6 березня 2019, 10:52

В Швейцарії заблоковані активи оточення Януковича на 145 млн швейцарських франків

Санкційний список Євросоюзу проти оточення Віктора Януковича скоротився вже на третину через повільне розслідування в Україні. Однак і конфісковувати в ЄС майже нічого – майже всі кошти знаходяться у Швейцарії. Про це повідомляє DW.

Відео дня

За даними Федерального відомство юстиції Швейцарії, у країні заблоковані активи осіб з оточення Віктора Януковича на суму близько 145 мільйонів швейцарських франків.

Найбільша сума коштів належить, як випливає з документів у судовому реєстрі Швейцарії, Юрію Іванющенку - 72 мільйони франків. Загалом Швейцарія співпрацює з Україною на даний час на підставі дев'яти запитів про правову допомогу.

«На відміну від Євросоюзу, розморозити активи у Швейцарії українцям значно складніше. У цій країні замість політичних санкційних списків проти диктаторів і клептократів застосовують ухвалений кілька років тому спеціальний закон, який дає уряду більш солідні за санкції юридичні підстави для блокування незаконно набутих коштів. На підставі цього закону уряд щороку ухвалює постанову про блокування активів, посилаючись, зокрема, на необхідність забезпечення міжнародної правової співпраці», - уточнює видання.

У швейцарському «чорному списку», подовженому 28 лютого ще на рік, на даний момент – 19 українців, частина яких ніколи не фігурувала в санкційному списку ЄС. Серед найбільш відомих осіб у списку залишаються брати Клюєви, Олексій Азаров і Юрій Іванющенко.

Крім Швейцарії, залишаються заблокованими заморожені раніше активи оточення Януковича ще у одній країні, що не входить до ЄС. Мова йде про Ліхтенштейн. З 2014 року у князівстві було заблоковано цінні папери на суму близько 27 мільйонів швейцарських франків. Це - активи колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка.

Як повідомлялося, 24 січня 2019 року Оболонський райсуд Києва оголосив вирок Віктору Януковичу у вигляді 13 років позбавлення волі за держзраду та пособництво у веденні агресивної війни проти України.

У лютому стало відомо, що Янукович відмив 3,7 млн євро, або $4,2 млн, через офшорну компанію, у якої був рахунок у Swedbank у Литві.

4 березня Європейський Союз офіційно зняв санкції з екс-глави Адміністрації президента Віктора Януковича, Андрія Клюєва. 

Показати ще новини
Радіо НВ
X