Нацрада реформ присвоїла законопроекту про валюту статус невідкладного

5 березня 2018, 11:53

Після розгляду 2 березня Національна рада реформ при президенті України рекомендувала розглянути розроблений Національним банком України (НБУ) проект закону Про валюту як невідкладний.

Про це повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Національна рада реформ не тільки підтримала цей законопроект, але також рекомендувала розглянути його як невідкладний, оскільки він дуже важливий для розвитку ринку та просування України в напрямку вільного руху капіталу", - сказав він.

Відео дня

Нагадаємо, 1 грудня 2016 року, НБУ оприлюднив концепцію нової моделі валютного регулювання, а також "дорожню карту" з її введення. Концепція передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено". При цьому режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, отже, він не вимагає валютного контролю. Контроль за дотриманням валютного законодавства буде покладено на валютний нагляд.

10 серпня 2017 року Національний банк України (НБУ) оприлюднив для обговорення проект закону Про валюту, який покликаний стати єдиним законодавчим актом, що визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні.

28 лютого, президент України Петро Порошенко анонсував швидке ухвалення нового закону про валюту.

Пізніше глава НБУ Яків Смолій заявил, что законопроект Про валюті, який розроблений НБУ, може бути ухвалений і набути чинності вже в поточному році, навіть з урахуванням передбаченого перехідного періоду.

Показати ще новини
Радіо НВ
X